ÜYE VE MESLEKTAŞLARIMIZA E-İMZA - 20.08.2014

 İZMİR MALİ MÜŞAVİRLER MUHASEBECİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ ile TNB E-İMZA işbirliği tamamlandı.

 


 

TNB E-imza A.Ş, Türkiye Noterler Birliği Vakfı tarafından kurulmuş ve Elektronik imza hizmeti vermektedir. Aynı zamanda E-imzaya bağlı olarak katma değerli servislerde sunmaktadır. Türkiye Noterler Birliği vakfı şirketin tek hissedarıdır.

 

İzmirliler E-imza kullanarak MERSİS Projesi ile yeni şirket kurulumu, bilgi güncelleme, şirket birleştirme, unvan değişikliği, iflas başvuruları, genel kurul bildirimlerinin yapılması, onaylanması, arşivlenmesi, çeşitli lisans başvuruları, mali destek ve teşvik başvuruları, çalışan SGK kayıtları vergi beyan ve ödemeleri online ortamda yapılabilecektir.

 

Şirketlerin yaşam süreçleri içinde faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından aldıkları veya almaları muhtemel tescil, izin, patent ve belge işlemleri de kapsama dahil edilecektir. Bu işlemlerin, mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılabilmesi için işlem yapacak kişi veya kişilerin (bu kişi gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haiz kişilerin) elektronik imzaya sahip olmaları gerekmektedir.

 

Ayrıca, mükellefler  E-imzalarıyla birlikte paket halinde KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hesabına da sahip olabilecekler.

 

Başvurular için;

1365 Sokak No: 3 Kat:2/206 B Blok Kerimhan

Çankaya – İZMİR  Tel: 0232 484 09 19